Skip to main content
  • Kontrasztos

Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002

Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002

Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002

Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002

Tisztelt Partnerünk!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni arról, hogy a TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002 azonosítószámú projekt keretében működő Megyei Paktumiroda az alábbi helyszínen található meg:

4400 Nyíregyháza, Benczúr Gyula tér 7.

Ügyfélfogadási idő: Kedd és csütörtök: 8:00 – 16:00

Tájékoztatjuk a Tisztelt Munkáltatókat, hogy a megnövekedett ügyfélforgalomra tekintettel jelenleg kibővített ügyfélfogadási időben állunk rendelkezésre az alábbiak szerint:

Hétfő-Kedd-Szerda-Csütörtök: 8-16 óráig

Péntek: 8-14 óráig.

E-mail: paktumiroda@szszbmo.hu
Honlap: www.szabolcsipaktum.hu

Személyes ügyintézés céljából a fenti időponttól az új helyszínen állunk szíves rendelkezésükre.

Tisztelettel,
Paktumiroda munkatársai


PROJEKTÖSSZEFOGLALÓ

Kedvezményezett neve: Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat

Konzorciumi partner: Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal

A projekt címe: Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

A támogatás összege: 2,639 Mrd Ft 

A támogatás mértéke: 99,76 %

Tervezett megvalósítási időszak: 2020.12.18.- 2023.10.31.

A projekt azonosító száma: TOP-5.1.1-15-SB1-2020-00002


A PROJEKT TARTALMÁNAK BEMUTATÁSA

A projekt Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye Önkormányzata vezetésével, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatallal konzorciumi együttműködésben valósul meg, célja a már működő, az egész megyére kiterjedő foglalkoztatási együttműködések és partnerségek (paktumok) továbbfejlesztése. Az Európai Szociális Alap célkitűzése, hogy csökkentse a tagországok munkanélküliségét, melyek megvalósítása érdekében többszereplős együttműködésekként jöttek létre a paktumok.

A projekt által biztosított források hozzájárulnak – a vármegyei szinten kialakított és felülvizsgált stratégia mentén – további foglalkoztatási programok megvalósításához. 

A fejlesztés indokoltságát azok a megyei foglalkoztatási és munkaerő-piaci adatok igazolják, melyek szerint a megyében nyilvántartott álláskeresők száma átlagosan 26000-28000 fő körül stagnál, a foglalkoztatási ráta 58-60 % között mozog átlagban, negyedévenként hullámzó periódusokban. Ezen adatok az országos átlagtól rosszabb képet mutatnak az ország hátrányos helyzetű térségeiben. A megyében nyilvántartott álláskeresők nagyjából kétharmada szakképzetlen, a regisztrált pályakezdők száma közel 2800 fő. A vármegyében a közfoglalkoztatási programba bevontak száma meghaladta a 18000 főt, amely a munkahelyteremtő támogatásoknak köszönhetően a munkavállaló tartós, támogatott foglalkoztatásba történő átlépése eredményeként némi javuló tendenciát mutat. 

A projekt további célkitűzése, hogy közelebb hozza egymáshoz a munkavállalói és munkáltatói oldalt, s ennek hatására a munkáltatói oldalon felmerülő igényekre a munkavállaló megfelelően képzett és felkészült módon tudjon reagálni.

A projekt tervezett céljait a konzorciumi partnerek két fő tevékenységcsoport megvalósításával kívánják elérni.

1. főtevékenységcsoport megvalósítása során a fejlesztés eredményeként elkészül:- a Befektetésösztönzési és gazdaságfejlesztési stratégia, mely helyzetfeltárásra alapozva összegzi, rendszerezi és értékeli a vármegye befektetési helyzetét, stratégiai célokat, prioritásokat és intézkedéseket fogalmaz meg, a befektetői döntésekhez szükséges adatokat, információkat nyújt, valamint a kapcsolódó szakmai szolgáltatások elvégzése is megtörténik.- A Helyi termék- és szolgáltatásfejlesztés projektelem során a termékfejlesztés, előállítás és értékesítés vármegyei szintű stratégiájának kidolgozása és a kapcsolódó szakmai szolgáltatások elvégzése valósul meg, felmérésre kerülnek a vármegye adottságai, a helyi termékek és szolgáltatások kereslet-kínálata a vármegyében, az értékesítési lehetőségek, a fogyasztói szokások és aktuális trendek, valamint megfogalmazásra kerülnek a stratégiai célok és intézkedések a helyi termékek és szolgáltatások fejlesztésére, előállítására, értékesítésére és fogyasztásának ösztönzésére vonatkozóan.

2. főtevékenység-csoport megvalósítása során a célcsoporthoz tartozók számára különböző foglalkoztatási támogatásokat, munkaerő-piaci szolgáltatásokat biztosít a projekt.

A projektben vállalt output indikátorok szerint a projekt befejezésekor a munkaerő-piaci programokban résztvevők száma 1096 fő, az álláshoz jutók száma 125 fő, melyből a támogatás után hat hónappal állással rendelkezők száma 75 fő. 

A célcsoportokba tartozó álláskeresők foglalkoztatásához háromfajta bérjellegű támogatási forma igényelhető:

– 90 napos munkatapasztalat-szerzési támogatás (bér és szociális hozzájárulási adó 100%),

– foglalkoztatás bővítését szolgáló bértámogatás (bér és szociális hozzájárulási adó 70%, legfeljebb 8+4 hónap időtartamra),

– bérköltség támogatás (bér és szociális hozzájárulási adó 100%, legfeljebb 8+4 hónap időtartamra).

A projektben résztvevők 1%-nak továbbá olyan támogatási formákat is biztosít a projekt, mellyel mobilitásuk növelhető (helyközi utazási támogatás). 

A munkaerőigények benyújtásához további hasznos információk, a támogatás feltételeiről szóló tájékoztatás, illetve az igény benyújtásához szükséges formanyomtatványok a Dokumentumok menüpontban találhatóak. 

Az előzőekben ismertetett feladatokon túl a projektmenedzsment feladatok ellátása, a Paktumiroda működtetése, a Paktum keretében tartott rendezvények (partnertalálkozók, fórumok, tájékoztatók, Irányító Csoport ülések, stb) szervezése, marketing-kommunikációs feladatok, az érintettek közti partnerség elősegítése és elmélyítése, valamint a helyi szintű együttműködések tevékenységeinek összehangolása a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye Önkormányzatának a feladata.