You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

HÍRLEVÉL 2020 2

HÍRLEVÉL 2020 2

2020 júniusától 18 helyszínen folytatódnak a GINOP 6.1.7. rendezvények

18 helyszínen összesen 21 rendezvény segíti a munkahelyi képzések iránt érdeklődő vállalkozásokat.
A rendezvénysorozat olyan aktuális témákkal foglalkozik, mint a felhívások kedvezményezettjeit érintő jogszabályi változások, külön kiemelve az OKJ-s képzéseket. A rendezvénysorozat résztvevői tájékoztatást kaphatnak a projekt keretében elkészült informatikai rendszerről, a https://kepezz.hu/ címen elérhető, online képzési kínálatot tartalmazó szolgáltatási portálról.
A meghívott vendégek közreműködésével kerekasztal beszélgetés zárja a programot.
A rendezvényekről további információkat a https://munkaerokepzes.hu/jovobeli-rendezvenyek menüpontban olvashatnak.

Forrás: https://szabkam.hu/
________________________________________
Megjelent az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Díj pályázati felhívása
Az Év Széchenyi Vállalkozása Díjra minden olyan vállalkozás, gazdasági szervezet benyújthatja jelentkezését, amely magyarországi bejegyzett székhellyel rendelkezik, és elsősorban Magyarországon fejti ki gazdasági, üzleti tevékenységét. A díj egy olyan kitüntetés, mely a nyertes számára kiemelkedő társadalmi és szakmai elismerést jelent.
A Gróf Széchenyi Család Alapítvány öttagú zsűrit kért fel a pályamunkák értékelésére. A zsűri a vállalkozások mérlegéből és eredmény-kimutatásából származó, illetve a cégek HR vezetőjétől bekért adatokból állapítja meg a termelékenységet. A pályázók ezen kívül közvetlenül is átadnak a zsűrinek információkat, melyekből a zsűri értékelni tudja az egyes pályázók társadalmi felelősségvállalás területén nyújtott teljesítményét. Az innovációs aktivitás értékeléséhez szintén a cégek által szolgáltatott adatok alapján történik az értékelés, melyekből 3 mutatót számol ki a zsűri.
A díjra nyolc kategóriában lehetséges pályázni:
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Fődíj
• Az Év Felelős Széchenyi Üzleti Vállalkozása 2020 Díj
• Az Év Legsikeresebb Széchenyi Vállalkozása – Legsikeresebb Fiatal Vállalkozó 2020 Díj
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Mobilitási Díj
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Innováció Díj
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Termelékenység Díj
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 Társadalmi Felelősségvállalás Díj
• Az Év Széchenyi Vállalkozása 2020 A Család Különdíja
Évi 50 millió Forint összárbevétel alatt a pályázat benyújtása díjmentes, évi 50 és 500 millió Forint közötti összbevétel esetén 100.000 – Ft forint a nevezési díj, évi 500 millió Forint összbevétel felett 300.000 forint a nevezési díj.
A pályázatokat 2020. szeptember 1- ig lehet benyújtani.
Forrás: www.palyazatihirek.eu
________________________________________
Pályázat 2020 maximum hatszázezer forint vissza nem térítendő támogatásra
A PairDime Könyvek pályázatot hirdet vissza nem térítendő pénzbeli támogatásra.
A pályázaton igényelhető vissza nem térítendő pénzbeli támogatás felhasználható:

 informatikai, mobilkommunikációs és képrögzítő eszközök, valamint drónok megvásárlására;
 weblapok, web áruházak, blogok, YouTube-csatornák, filmek, rövidfilmek, dokumentumfilmek, animációs filmek, játékprogramok, alkalmazások létrehozására, bővítésére vagy működtetésére;
 nonprofit szervezetek cél szerinti tevékenységének finanszírozására
 közösségi rendezvények vagy sportversenyek megvalósítására;
 találmányok, ötletek, fejlesztések megvalósítására (legalább már működő prototípus esetén);
 olyan, itt fel nem sorolt egyéb célra, tevékenységre vagy eseményre, mely széleskörű érdeklődésre számíthat, vagy valami pozitívot hozzátesz a világhoz.

A támogatás összege maximum 600 000 forint lehet. Önerő és referencia nem feltétele a támogatásnak, de az elbírálásnál előnyt jelent!
Kik pályázhatnak?
Pályázhat minden kül-, és belföldi egyéni és társas vállalkozás, nonprofit szervezet, intézmény, önkormányzat és magánszemély – akár kedvezményezett részére is -, amennyiben a pályázat részletes tájékoztatóját elolvasta, és az abban foglaltakkal egyetért, valamint nem szerepel a “Kik nem pályázhatnak?” pont felsorolásában a pályázat weboldalán. A pályázat elérhetősége és részletes leírása: https://palyazat2020.hu
Kérjük, kérdései feltevése előtt feltétlenül olvassa el a pályázat részletes kiírását és a tájékoztatóját is.
A 2020. évi pályázat beküldési határideje 2020. december 18. éjfél.
Forrás: www.pafi.hu
________________________________________
MKIK Piactér
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara honlapja új, praktikus funkcióval bővült. A kialakított „Vállalkozói Piactér” célja a vállalkozások működésének segítése, piaci lehetőségei támogatása. Az új platformmal a kamara lehetőséget kíván biztosítani a vállalkozások számára új üzleti kapcsolatok kialakítására, a meglévő élénkítésére és támogatására, valamint partnerkereséseiket is szeretné megkönnyíteni.
A felület lehetőséget biztosít a vállalkozásoknak a szabad kapacitásai megjelenítésére és a felkínált ajánlatok közötti keresésre. Egy ingyenes, országos megjelenésű webes hirdetési felületet biztosít.
Az Online Vállalkozói Piactér felülete az alábbi linken keresztül érhető el: https://mkik.hu/piacter

Forrás: www.szabkam.hu
________________________________________
Új vállalkozói információs portál
Új vállalkozói információs portál segíti a vállalkozások tájékoztatását a koronavírussal kapcsolatban. Az új honlap a gazdasági élet és a kormány közötti kommunikáció megkönnyítésére létesült, elérhető az alábbi linken: https://vali.ifka.hu
Az aktuális hírek mellett képzés ajánlók és szakértői anyagok is megtalálhatóak a honlapon, valamint a leggyakrabban felmerülő (munkajogi, adózási, likviditási) kérdésekre is választ kaphatnak a vállalkozások.
Forrás: www.szabkam.hu
________________________________________
Mezőgazdasági álláslehetőségeket kínáló internetes oldalt indított az Agrárminisztérium.
Az Agrárminisztérium megbízásából a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat támogatásával létrehozta a Munkaszüret online platformot, amely segítheti a munkaerőhiányban küzdő cégeknek megtalálni a megfelelő munkaerőt tevékenységeik elvégzéséhez.
A munkaadók térítésmenetesen regisztrálhatnak a honlapon, majd jóváhagyás után egy űrlap kitöltésével tehetik közzé álláshirdetésüket. A regisztráláshoz segítséget nyújt az Útmutató menüpont.
A munkát keresők regisztrálás nélkül, a Munkalehetőségek menüpontra kattintva megtekinthetik az összes elérhető álláskínálatot. A szűrő segítségével kiválasztható, hogy mely megyében vagy településen és milyen ágazatban ajánlanak idénymunkát.
Forrás: www.munkaszuret.hu
________________________________________
Idén 3 milliárd forintos keretösszeggel indul el a nyári diákmunka támogatás
A kormány idén 3 milliárd forintos keretösszeggel indítja el a diákok nyári munkavállalását támogató programot, amelyben a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulók vehetnek részt, július 1. és augusztus 30. között. Vállalkozásoknál az állam a diákok bérének és ahhoz kapcsolódó szociális hozzájárulási adó összegének a 75 százalékát biztosítja.
Schanda Tamás hozzátette, a tanulók a programban két típusú – önkormányzati, illetve a mezőgazdaság, a turizmus és vendéglátás területén folytatott – diákmunkára jelentkezhetnek. Mindkét esetben maximum két hónapra vállalhatnak munkát, de míg előbbinél legfeljebb napi 6 órában, utóbbinál már napi 8 órában is dolgozhatnak.
Kiemelte, az önkormányzatnál a diákokat munkaviszony keretében kell foglalkoztatni, az állam pedig a munkáltatóknak a diákok munkabérét és az azt terhelő szociális hozzájárulási adó 100 százalékát is megtéríti. Ennek megfelelően a napi 6 órás foglalkoztatás mellett a szakképzettséget igénylő munkaköröknél a tanulók havonta bruttó 157 950 forintra, szakképzettséget nem igénylő munkakörök vállalásánál pedig bruttó 120 750 forintra számíthatnak.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy az önkormányzatoktól eltérően a vállalkozásoknál az állam a diákok bérének és ahhoz kapcsolódó szociális hozzájárulási adó összegének csak a 75 százalékát biztosítja, azaz ebben az esetben a munkaadóknak kell állniuk a fennmaradó részt.
A jelentkezésről közölte, a diákoknak a területileg illetékes járási, vagy fővárosi kerületi hivatal foglalkoztatási osztályán kell kérniük a nyilvántartásba vételüket, ezt akár már most is megtehetik. A munkáltatók a program hivatalos meghirdetésétől nyújthatják be munkaerő-igényüket, amelyben a szükséges létszámot meg kell határozniuk, a szakmát, foglalkoztatási területet pedig megadhatják. A dokumentumot a járási hivatalok foglalkoztatási osztályaihoz kell eljuttatniuk. A nyári diákmunka programról az érdeklődők a www.munka.hu oldalon találhatnak további tájékoztató anyagokat.
Schanda Tamás megjegyezte, a program sok lehetőséget nyit meg a fiatalok előtt, tavaly 90 féle munkakörben foglalkoztatták a diákokat a munkáltatók. Példaként említette, hogy a legáltalánosabb munkakör az irodai adminisztrátor és a hivatalsegéd volt, míg mások felszolgálóként, pultosként vagy recepciósként helyezkedtek el.
Forrás: www.kormany.hu
________________________________________

Irányító Csoport ülések
A Paktumszervezet Irányító csoportja a második negyedévben 2020.04.06-án 25 munkáltató esetében 30 fő, 2020.04.28-án 24 munkáltató esetében 34 fő, 2020.05.20-án 51 munkáltató esetében 61 fő, 2020.06.03-án 43 munkáltató esetében 67 fő, 2020.06.23-án 83 munkáltató esetében 107 fő álláskereső foglalkoztatásának támogatásáról döntött. Összesen tehát 226 munkáltató és 299 munkavállaló esetében hozott pozitív döntést.
Forrás: Megyei paktumiroda

Egyedi látogatók:  11406
Oldalmegtekintések:  27544