You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

HÍRLEVÉL 2020 3

HÍRLEVÉL 2020 3

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait. A mostani adatfelvétel témakörei között sajnos továbbra is fontos téma a koronavírus-járvány gazdaságra gyakorolt hatása. A kérdőív kitöltése körülbelül 10 percet vesz igénybe. A kérdőív a https://kutatas.gvi.hu/index.php/757261?lang=hu címen érhető el.

A kitöltött kérdőíveket 2020. október 31-ig várják!

Forrás: https://szabkam.hu/
________________________________________
2021-től új, nagy keretű vállalkozásfejlesztési pályázatok indulnak
Soha nem látott méretű források érkeznek a magyar gazdaságba a vállalkozások fejlesztésére a 2021-2027-es európai uniós pályázati ciklusban – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szeptember 15-én, Dunakeszin.
György László a vállalkozásoknak tartott tájékoztatót, ahol bemutatta a 2021-27-es európai uniós források várható felhasználását.
Jelezte, még folynak Brüsszellel a tárgyalások, ezért egyelőre nem szeretnének a pályázati források nagyságáról számokat mondani. Elmondta viszont, hogy a magyar kormány tervei szerint lesznek úgynevezett tömegpályázatok, amelyeket negyedévente hirdetnek meg, és ezekről 3-4 hónap alatt döntések is születnek.
Az államtitkár tájékoztatása szerint a pályázatok nem a hagyományos rendszer szerint fognak működni, nem kell külön eszközre, foglalkoztatásra, digitalizációra, energiahatékonyságra, képzésre és más fejlesztési célokra pályázni, hanem csak magára a beruházásra, amelyhez – a felsorolt – szakmai részek tartoznak. Így lesz a kis- és középvállalkozói (kkv) stratégia high-tech és zöld – mutatott rá.
Az ITM gazdasági államtitkára beszámolt arról, hogy lesznek továbbá úgynevezett kiválósági pályázatok. Ezek esetében, ha valaki vállalja, hogy az elkövetkező két évben a hozzáadott értékét 20, 30, 40, 50, illetve 60 százalékkal növeli, akkor pályázatát 4-6 hónap alatt elbírálva forrásokhoz tud jutni, de már a pályázat beadásakor meg tudja kezdeni a beruházást.
György László kitért arra, hogy a pályázatok transformers pályázatok lesznek, ami azt jelenti, hogy a támogatói összeget a támogatói okirat kiállítása után egyben odaadják a vállalkozásoknak, egyelőre hitel formájában, és amint teljesülnek a feltételek, a finanszírozás vissza nem térítendő támogatássá alakul.
Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkára és a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a magyarországi kkv-k adják az ország gazdaságának a gerincét, és biztosítják a munkahelyek nagy részét, ezért különösen nagy súlyt fektet a kormány ezekre a cégekre. Hozzátette, hogy az elkövetkező pályázati ciklusban Pest megye végre különálló régió lesz, ezért sokkal nagyobb uniós támogatásban részesülhetnek az itt működő vállalkozások, mint eddig.
Forrás: www.palyazatihirek.eu
________________________________________
Megjelent a „GINOP-1.2.7-20 MAGYAR MULTI PROGRAM III. – A kiemelt növekedési potenciállal bíró kis- és középvállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása” című felhívás
A pályázati program keretében a nagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások olyan fejlesztési elképzelései támogathatók, melyek a GINOP-1.1.4-16 kiemelt projekt keretében azonosított vállalkozások számára készült egyéni fejlesztési terv gyakorlati megvalósításához járulnak hozzá. Egyrészt lehetőség nyílik technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzésére, információs technológia-fejlesztésre, technológiatranszfert eredményező gyártási licenc, gyártási know-how beszerzésekre, minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetésére és tanúsítványok megszerzésére, valamint infrastrukturális és ingatlan beruházásra. Másrészt minősített szolgáltatóktól igénybe vehetők tanácsadási szolgáltatások a műszaki-, termék- és szolgáltatásfejlesztés, marketing, márka- és arculatépítés, stratégiai és vállalati pénzügyi tanácsadás, valamint szervezet-, folyamat- és menedzsmentfejlesztés területén.
A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 12 milliárd forint.
A támogatási kérelmek benyújtása 2020. augusztus 31. 9:00 órától 2021. január 28. 12:00 óráig lehetséges.
A pályázati felhívás itt érhető el.

Forrás: www. http://vbconsulting.eu________________________________________
Pénzügyi segítség a Növekedési Hitelprogram Hajrá keretében
A Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogram Hajrá! konstrukciójában a bankok maximum 2,5 %-os kamatú hitelajánlatot kínálnak, két hetes hitelbírálati idővel. A belföldi székhelyű mikro-, kis- és középvállalkozások, akár 20 millió forintot is felvehetnek, 3-20 éves futamidőre.
A koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak tompítása, illetve a hitelpiaci zavarok elkerülése érdekében az MNB a monetáris politikai eszköztár elemeként 2020. április 20-án elindította az NHP részét képező NHP Hajrá programot, melynek keretösszegét a Monetáris Tanács 1500 milliárd forint összegben határozta meg. A vállalkozás üzleti tevékenységétől függően a hitelt igényelhet például új és használt tárgyi eszköz beszerzésére, korszerűsítésre és fejlsztésre, munkabér finanszírozásra, hitel kiváltására, forgóeszköz finanszírozására vagy akár cégvásárlás finanszírozására is.
A programban közvetlen VIBER vagy BKR tagsággal és KELER Zrt.-nél értékpapír-számlával rendelkező belföldi tartalékköteles hitelintézetek vehetnek részt az MNB szerződéses partnereként. A programban kizárólag új beruházási hitel, forgóeszközhitel, támogatás előfinanszírozási hitel, valamint olyan hitel folyósítására van lehetőség, amelynek célja a terméktájékoztatóban meghatározott hitelek kiváltása. A hitelcélnak megfelelő felhasználást a KKV-nak dokumentumokkal kell majd igazolnia, a folyósító hitelintézetnek és pénzügyi vállalkozásnak pedig ezt ellenőriznie kell. Az MNB jogosult a program keretében folyósított hitel MNB által előírt feltételeknek való megfelelését ellenőrizni. Ennek érdekében bármikor betekinthet az adott KKV-val kötött hitel-, illetve lízingszerződésbe és egyéb, a hitelfelhasználásra vonatkozó dokumentumokba, valamint közvetlenül a KKV-tól is kérhet tájékoztatást.
Az MNB nem határoz meg követendő előírást a hitelintézetek számára az önerő tekintetében, azt a kölcsönt folyósító hitelintézet üzletpolitikája és kockázatvállalási hajlandósága függvényében, egyedileg határozza meg. Szintén ehhez igazodik a törlesztés ütemezésének, valamint a folyósításnak a meghatározása.
Az MNB keretkimerülésig várja a kérelmek benyújtását.
Forrás: www.szabkam.hu
________________________________________

Irányító Csoport ülések
A Paktumszervezet Irányító Csoportja a harmadik negyedévben 2020.07.21-én 74 munkáltató esetében 94 fő, 2020.08.13-án 86 munkáltató esetében 125 fő, 2020.08.28-án 2 munkáltató esetében 20 fő és 2020.09.17-én 121 munkáltató esetében 174 fő álláskereső foglalkoztatásának támogatásáról döntött. Ezen alkalmak során az ICS összesen 236 munkáltató és 308 munkavállaló esetében hozott pozitív döntést.
Forrás: Megyei paktumiroda

Egyedi látogatók:  11406
Oldalmegtekintések:  27544